Vai pirtis un saunas ir efektīvas notievēšanai?

    Liekā svara zaudēšana nevar notikt, neveicot organisma attīrīšanu. Pirti var uzskatīt par vienu no veselīgākajām notievēšanas metodēm. Pirts dziednieciskais efekts ir zināms ļoti sen. Karstā gaisa iespaidā notiek dziļa organisma attīrīšana. Organisms lēnām, bet mērķtiecīgi ar sviedriem izvada šlakvielas un nevēlamos vielmaiņas pārpalikumus un nosēdumus. Ārstu ieteikumi izmantot pirti kā līdzekli cīņai ar lieko svaru balstās uz hipertermijas procesu izpēti. Apmeklējot sausā gaisa pirti – saunu, iespējams viena apmeklējuma laikā zaudēt līdz 1.5 kg lieko svaru. Slapjā gaisa pirtis – krievu pirtis ne ar ko nav sliktākas par saunām. Krievu pirts izrāda spēcīgāku iedarbību uz organisma procesiem un notiek daudz dziļāka organisma attīrīšanās.  Ja iet runa par kalorijām, daudzi to uzreiz saista ar iespēju notievēt.

    Vai svīstot notievēt  saunā ir tik vienkārši? Pastāvīgi saunas apmeklētāji var regulēt ķermeņa svaru ar svīšanu. Šo metodi - kontrolēt ķermeņa svaru (notievēt)-  galvenokārt izmanto sportisti. Svara samazināšanai svīšanas rezultātā ir īslaicīgs efekts. Ja pirts procedūras izmanto kā sastāvdaļu no kompleksas svara zaudēšanas pasākumiem, nenoliedzami, pēršanās savu mērķi sasniedz. Cilvēkiem, kuriem ir aptaukošanās problēmas, pirmkārt, ir jāatjauno normāla endokrīnās sistēmas darbība. Pirts  - sauna šeit labi iederas. Lietojot šķidrumu (vairāk nekā nepieciešams) pēc pirts apmeklējuma kā likums noved pie zaudētā liekā svara kompensācijas. Ir nepieciešams kontrolēt svaru – viena apmeklējuma laikā nav vēlams zaudēt lieko svaru vairāk par 500-800 gramiem. Lai atjaunotu ūdens – sāļu balansu organismā pēc intensīvas svīšanas, ir jāizdzer 250-500 ml. šķidruma. Pirts uzlabo arī gremošanas un vielu maiņas sistēmu funkcijas, kuru darbības traucējumi dažkārt ir aptaukošanās patiesie cēloņi.

Noderīgi padomi:

 • Ja  ir mērķis notievēt, pirms apmeklē pirti – saunu,  nopietni jāizvērtē katra individuālā organisma stāvoklis. Vēlams pirms procedūrām konsultēties ar ģimenes ārstu.

 • Saunu – pirti neizmanto kā vienīgo līdzekli cīņai ar lieko svaru.

 • Pirms pirts apmeklējuma vēlami veic fiziski vingrojumi.

 • Pirms došanās pērtuvē, ieteicams izdzert karstu tēju ar medu vai avenēm, lai pastiprinātos svīšana.

 • Pērtuvē nežēlo spēkus, veicot kārtīgu pēršanos ar slotiņām.

 • Veic ķermeņa masāžu.

 • Pēc pēršanās ieteicams uzreiz izdzert nelielu tasīti liepu ziedu vai piparmētru tējas, kas mazinās slāpju sajūtu. Var apēst ābolu vai kādu citu augli.

 • Pēršanās starplaikos vēlams lietot augu sviedrējošās tējas.

 • Pirms pēršanās var ķermeni ierīvēt ar sālsūdeni, etiķūdeni, degvīnu, rīvētiem rutkiem, kā arī ar medu, kas nav sacukurojies. Pastiprināsies sviedru izdalīšanās.

 • Veicot plānveida notievēšanu, un ja ir daudz liekā svara, pirts procedūras jāpapildina ar atslodzes dienām 1 reizi nedēļā. Jālieto zemas kalorijas satura produkti, sabalansēta pārtika. Jāapmeklē ūdens fitnesa nodarbības.

 • Ja vēlaties zaudēt lieko svaru, aprobežoties tikai ar pirts apmeklējumiem ir nepietiekoši.

 • Saudzējiet savu sirdi un nepārcenšaties!

Katrā fitnesa klubā ir pieejamas dažādu veidu pirtis un saunas, tāpēc jau šodien pieraksties uz jebkuru ūdens fitnesa nodarbību!

 

Kontakti:


Trenere: Evita Volkova

Tel: 29785626

 

Atpakaļ