Par ārstniecisko vingrošanu ūdenī:

   

   Ārstnieciskās vingrošanas ūdenī priekšrocība ir tā, ka ūdens vide nodrošina drošību un prieku veicot dažādas fiziskas slodzes, jo ūdenī ķermeņa svars sastāda tikai 1/10 daļu no reālā ķermeņa svara. Izpildot vingrojumus ūdenī samazinās slodze uz ķermeņa locītavām, un cilvēks ir vairāk pasargāts no traumu riska. Ūdens vide brīnumaini un pat asprātīgi harmonē ar tajā izpildāmajiem vingrojumiem, tāpēc jūsu organisms patērē par 50% vairāk enerģijas, nekā uz zemes un vienlaikus ar fizisko slodzi ķermenis tiek arī masēts, organisms norūdās, uzlabojas pašsajūta.

   Uz ūdenī iegremdētu ķermeni iedarbojas cēlējspēks, kas vienāds ar ķermeņa masu. Piemēram, vingrojot ūdenī šis fizikas postulāts izpaužas šādi: cilvēks ūdenī var izpildīt vingrojumus ar tādu amplitūdu, par kādu pat sapņot nav varējis zāles apstākļos parastā aerobikas nodarbībā. Ir pierādīts, ka ar ārstnieciskās vingrošanas ūdenī un ūdens aerobikas palīdzību var attīstīt un nostiprināt tos ķermeņa muskuļus un saites, kuras ar grūtībām attīstās nodarbībās uz sauszemes.

    Nav noslēpums, ka nodarbojoties ar parasto aerobiku zālē rodas iespēja gūt traumas (sastiept saites, izmežģīt locītavu), īpaši sievietes, kurām ir problēmas ar pārmērīgu lieko ķermeņa svaru. Ko darīt? - šeit ir arī atbilde –Nodarbības ūdenī nodrošinās jums labu veselību un teicamu pašsajūtu, jo ūdens temperatūra baseinā, kurā notiek nodarbības, parasti ir 27 līdz 30°C, bet cilvēka ķermeņa temperatūra, kā zināms, ir 36,6°C. Šī temperatūru atšķirība veicina kaloriju patēriņu un līdz ar to ķermeņa masas samazināšanos, kā arī uzlabojas organisma siltuma regulācijas fizioloģiskie mehānismi un cilvēka organisms norūdās.

    Arvien biežāk, lai atveseļotos pēc dažādām traumām un operācijām izmanto ūdens vingrojumu labvēlīgo ietekmi uz organismu Tāpēc vingrošana ūdenī tiek pielietota arī kā terapija no gūtajiem savainojumiem, tā labvēlīgi ietekmē rētu izlīdzināšanos un kustību amplitūdas palielināšanos mazkustīgās locītavās.

     Pieredze rāda, ka īpaši ieteicami vingrojumi ūdenī ir sievietēm pirmsdzemdību periodā, kā arī pēcdzemdību periodā, it īpaši, ja ir radušās dzemdību komplikācijas.

  Atpakaļ